نشانه های شخصیت ضد اجتماعی

جامعه ستیزها افراد عادی نیستند؛ در حالی که آنها ممکن است دارای خصوصیات عادی انسانی، مانند اشتیاق و عشق باشند، همچنین دارای ویژگی هایی هستند که آنها را از سایر افراد متمایز می کند. ویژگی های یک جامعه ستیز شامل دروغگویی مرضی، عدم همدلی و جذابیت سطحی است. به عنوان مثال، آدولف هیتلر را به عنوان یک جامعه ستیز تعریف می کنند. او به علت داشتن جذابیت، خودشیفتگی و دستکاری شخصیت، ویژگی های بسیاری از جامعه ستیزان را نشان می دهد. در ادامه این مقاله از جعبه ابزار ذهنی نشانه های افراد جامعه ستیز را بررسی خواهیم کرد.

شخصیت ضد اجتماعی


مقاله مرتبط: اختلال شخصیت ضداجتماعی در یک سناریو


غرایز حیوانی

یکی ویژگی های افراد جامعه، ستیز داشتن غرایز حیوانی است. این افراد نیازهای اولیه شان (مانند پول، غذا و آب) در الویت قرار دارد. آنها ممکن است که به قدرت برتر و مسایل روحانی نیز اعتقاد داشته باشند اما نیازهای اولیه در درجه اول اهمیت برایشان قرار دارد.

تمرکز بر خود

آنها بسیار بر خود تمرکز دارند و خود را در مرکز جهان می بینند. آنها بیشتر به این فکر می کنند که دیگران چگونه بر آنها تاثیر می گذارند تا اینکه فکر کنند که اعمال آنها چه تاثیری می تواند بر دیگران گذارد.

خودشیفتگی

خودشیفتگی در شخصیت ضداجتماعی

مجله Nature مقاله ای جالب در مورد عصب شناسی جامعه ستیزها بر اساس تحقیقات محققان هلندی، منتشر کرده است. نشانه های خودشیفتگی شدید در این افراد یافت شد که نشان دهنده توانایی دستکاری و اداره کردن هر موقعیتی به نفع خودشان بدون در نظر گرفتن رنجی که ممکن است برای دیگران به وجود آید. علاوه بر این بسیاری از این افراد متظاهر و متکبر هستند و به شدت از دیگران انتقاد می کنند. که این نتیجه احساس خود ارزشمندی و خود بزرگ بینی در آنهاست.


مقاله مرتبط: علت جذب شدن به افراد دچار اختلال شخصیت


دوران کودکی سخت

پزشکان به این نتیجه رسیده اند که نادیده گرفتن، سوء استفاده و آسیب های دوران کودکی، حساسیت آنها را نسبت به احساسات دیگران از بین می برد. اما این بدان معنی نیست که همه جامعه ستیزها کودکی وحشتناکی داشته اند و خیلی از افراد در دوران کودکی مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند اما جامعه ستیز نشده اند.

با این حال، مهم است که توجه داشته باشید که کودکان دارای کودکی سخت بیشتر احتمال دارد تبدیل به فرد جامعه ستیز شوند. پزشکان دیگر دریافته اند که کودکانی که در سه سال اول زندگیشان از والدین خود جدا شده اند بیشتر احتمال دارد به فرد جامعه ستیز تبدیل شوند. این نشان می دهد که فقدان یک پیوند یا اتصال می تواند توانایی کودک در احساس همدلی را تحت تأثیر قرار دهد، به طوری که آنها نشانه های جامعه ستیزی را توسعه می دهند.

فریبنده و جذاب

جذابیت در شخصیت ضداجتماعی

فرد جامعه ستیز بسیار سرگرم کننده شوخ طبع و جذاب است. آنها در معرفی خود بسیار تاثیر گذار و دوست داشتنی و فریبنده هستند. بنابراین آنها از این توانایی خود نهایت استفاده را می برند و به راحتی وارد ذهن شما می شوند. این افراد به راحتی توهم رابطه ای را که احساس می کنید را در شما ایجاد می کنند.


مقاله مرتبط: حقایق روانشناختی در رابطه با جذابیت


تکانشگری

فرد جامعه ستیز از روی انگیزه آنی و بدون فکر عملی می کند. به همین دلیل آنها دائما در معرض خطر هستند، اغلب بدون توجه به عواقب آن. دلیل بیشتر در معرض افسردگی و خودکشی قرار می گیرند.

دروغگویی مرضی

همه دروغ می گویند. با این حال، همه دروغ ها بیمار گونه نیستند. این یکی از عناصر تشخیصی جامعه ستیزهاست. این افراد نه تنها در مورد چیزهای کوچک، مانند آنچه که برای شام داشتند، دروغ می گویند، بلکه در مورد چیزهای بزرگ، مانند کالج هایی که حضور داشتند، نیز دروغ می گویند. محققان ادعا کرده اند که جامعه ستیزها به منظور کنترل دیگران یا دستکاری آنها دروغ می گویند.


مقاله مرتبط: با فرد دروغگو چگونه برخورد کنیم؟


عدم همدلی

یکی از بزرگترین نشانه های این افراد، عدم همدلی است. یک مطالعه جالب نشان داد که زمانی که افراد جامعه ستیز درد دیگران را تصور می کنند، “مناطق مغز لازم برای احساس همدلی و نگرانی برای دیگران موفق به فعال شدن نمی شوند.” علاوه بر این، در هنگام تصور درد دیگران، باعث افزایش پاسخ در قسمتی از مغز، که منطقه لذت است، می شود.

بی مسئولیتی

علاوه بر جذابیت، تکانشی بودن و خودشیفتگی، افرادی بی مسئولیت نیز هستند مخصوصا اگر پای مسایل مالی وسط باشد. حتی اگر آنها به عنوان فردی جذاب و قابل اعتماد شناخته شوند و برخی از آنها مشاغل و روابط دوستانه پایدار داشته باشند، باز هم تمایل به عدم مسئولیت پذیری و رفتار پرخطر دارند.

غیر قابل پیش بینی

چندین عامل، که اکثر آنها در این لیست ذکر شده، باعث می شود که جامعه ستیزها غیر قابل پیش بینی باشند. برای مثال، دروغ گویی مرضی، یکی از این عوامل است. از آنجایی که آنها به ندرت به حقیقت می گویند، تعیین اینکه چه کاری بعدا انجام خواهد داد دشوار است. عدم همدلی این افراد نیز به غیر قابل پیش بینی بودن آنها کمک می کند. از آنجا که آنها قادر به درک دیگران نیستند، احساسات کم عمق را ایجاد می کنند که به راحتی باعث خستگی آنها می شود.

امتیاز 3 (2 مشارکت)
مطالب مرتبط
نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.