چگونه به همسرمان محبت کنیم؟ 12 روش برای محبت به همسر

اکثر افراد فکر می کنند یک رابطه همیشه پنجاه پنجاه است، اما در واقعیت چنین نیست و گاهی بنا به شرایط یک طرف باید بیش از آنچه دریافت می کند، در رابطه وقت و انرژی صرف کند. ابراز علاقه و محبت به همسر یا پارتنر همیشه به معنی اقدامات بزرگ یا کادو خریدن نیست. گاهی اوقات بسیاری از جنبه های کوچک اما مهم که از آنها غافل می شویم، باعث دوری و سردی می شود. اگر به دنبال این هستید که به روابط خود گرما و صمیمیت ببخشید و عشقتان را حفظ کنید، در این صفحه 12 روش محبت به همسر را به شما می گوییم که با انجام دادن آنها رابطه خود را بهبود ببخشید.

برای اینکه بفهمید عشق شما تا چه حد واقعی است، از تست عشق استرنبرگ کمک بگیرید.
محبت به همسر

15 روش محبت به همسر

1. در فعالیت هایی که دوست دارند شرکت کنید

تلاش کنید در کارهایی که همسرتان لذت می برد، شرکت کنید. مثلا اگر از دیدن فوتبال لذت می برد یا دوست دارد به سینما برود؛ قرار نیست حتما شما هم به اندازه همسرتان از انجام آن کار لذن ببرید، اما محبت به همسر یعنی او را همراهی کنید؛ بلیط سینما بخرید و او را سورپرایز کنید یا به طور مثال، ساعات مسابقه های فوتبال را چک کنید و برای شب با خوراکی های جذاب و تعطیل کردن فضای مجازی و کار، با او به تماشای فوتبال بنشینید. حتما نیاز به کارهای گران قیمت نیست.

2. در مورد عمیق ترین احساسات خود صحبت کنید

توانایی به اشتراک گذاشتن بزرگترین شادی ها و دردها رابطه شما را تقویت می کند. هنگامی که همسرتان شما را درک می کند، شما را برای احساسات شما قضاوت نمی کند و از شما در بهبود خود حمایت می کند، رابطه بسیار عمیق تر می شود. فقط به یاد داشته باشید که شریک زندگی خود را به درمانگر خود تبدیل نکنید.

3. به زمان و فضای شخصی او احترام بگذارید

محبت به همسر گاهی این است که به او اجازه دهید زمان هایی را برای خودش اختصاص دهد یا اینکه فضای شخصی خودش را داشته باشد. هر انسانی به حریم شخصی نیاز دارد و شما و همسرتان از این قاعده مستثنا نیستید. خیلی وقت ها این فضا و زمان شخصی باعث دلتنگی بیشتر طرفین می شود و این خوب است.

4. برای محبت به همسر، فضای مجازی و گوشی را کنار بگذارید

برای استفاده از موبایل تایم مشخصی را در نظر بگیرید و خارج از آن زمان، مگر در مواقع اضطراری، سراغ گوشی نروید. هنگام غذا خوردن، صحبت کردن، فیلم دیدین و دیگر فعالیت ها از فضای مجازی استفاده نکنید. این کار حس بی ارزش بودن به همسر شما می دهد.

ابراز علاقه به همسر

5. ارتباط فیزیکی را در محبت به همسر دست کم نگیرید

گاهی اوقات یک لمس ساده می تواند خیلی حس خوبی ایجاد کند. گرفتن دست شریکتان یا بغل کردن او می تواند عشق شما را نشان دهد. مثلا وقتی که کنار هم نشستید، دست او را بگیرید. در انجام این کار با توجه به رابطه و شخصیت هر دو شما می توانید خلاقیت به خرج دهید.

6. خاطرات خوب را مرور کنید

به یاد آوردن خاطرات خوب گذشته، خوشحالی ها، جشن ها و… به شما و همسرتان یادآوری می کند چقدر زمانهای خوبی را کنار هم گذرانده اید. خیلی از ما اوقات خوش را فراموش میکنیم. پس زمانهایی که کنار هم هستید، عکس های قدیمی را نگاه کنید، پیام های قبلی تان را به هم بخوانید یا مراسم هایی که داشتید را مرور کنید و در مورد جزئیات آن صحبت کنید.

7. وقتی بیمار است، مراقب او باشید

اگر شما شریک هستید بیمار است یا حال جسمی خوبی ندارد، می توانید وظایف او را به جایش انجام دهید تا با خیال راحت استراحت کند. این نشان می دهد که چقدر دوستش دارید و مراقب او هستید. این موارد در مورد شرایط سخت روانی هم صدق می کند. محبت به همسر در زمان های سخت، بیشتر نمود پیدا می کند.

8. گوش دادن فعال، کلید طلایی محبت به همسر

تفاوت زیادی بین شنیدن و گوش دادن به طور فعال وجود دارد. گوش دادن چیزی است که شما به طور آگاهانه انتخاب می کنید انجام دهید. به عبارت دیگر، یک شنونده خوب با هدف درک دیگران به صحبت آنها توجه می کند. گوش کردن فعال یعنی شما خود را جای او بگذارید، سوالات عمیق تر از او بپرسید و فقط دنبال تمام شدن صحبت های او نباشید.

9. کارهای خانه را باهم انجام دهید

شستن ظرف ها، تمیز کردن خانه یا گردگیری همیشه کار جذابی محسوب نمی شود اما می توانید با هم این زمان را شیرین تر بگذرانید. شما می توانید آهنگ های مورد علاقه خود را در هنگام انجام کارهای خانه بگذارید و کارها را تقسیم کنید. می توانید در آخر برای انجام کارها برای هم جایزه هایی تعیین کنید، مانند مهمان کردن شام، یک آغوش گرم، یک هدیه و…

10. کارهای غیر منتظره انجام دهید

همیشه وقتی انتظار چیزی را نداریم، احساسات بیشتری از خود بروز می دهیم. شما می توانید با انجام دادن کارهایی یاده اما غیر منتظره همسر خود را خوشحال کنید. برای مثال می توانید بدون گفتن به او، غذای مورد علاقه اش را سفارش دهید، در اوج ساعت شلوغی به او یک پیام رمانتیک دهید یا وقتی از خانه می روید یک یادداشت عاشقانه برایش بگذارید و… .

11. مناسبت ها را خاص برگزار کنید

مهم نیست گران ترین کادو ها را برای تولد، سالگرد یا هر مناسب دیگری بخرید؛ مهم این است چیزی که او دوست دارد را تهیه کنید. در مناسبت ها به او این احساس را بدهید که خاص ترین فرد برای شماست. از قبل برای این روزها برنامه بچینید و آن روز را به یک خاطره فراموش نشدنی تبدیل کنید.

12. در تصمیمات مهم مشترک یا شخصی، نظر او را بپرسید

اینکه شما بدون نظر طرف مقابل تصمیمهای مهمی بگیرید، یکی از کارهایی است که او را بسیار دلسرد می کند و احساس می کند هیچ نقشی در زندگی شما ندارد. حتما در تصمیم گیری ها؛ چه مشترک و چه شخصی، نظر همسرتان را جویا شوید، با او مشورت کنید و به نظرات او احترام بگذارید. اینگونه زندگی مشترک معنا پیدا می کند.

سخن آخر در مورد محبت به همسر

هر رابطه ای هویت خاص خودش را دارد. برای اینکه راهکارهای گفته شده برای محبت به همسر، احساس مصنوعی بودن به هردوی شما ندهد، بهترین راه این است که آنها را متناسب با رابطه خود و شخصیت همسرتان انجام دهید. ممکن است یک روش برای رابطه ای حتی نتایج منفی هم داشته باشد. پس در انتخاب آنها و نحوه انجامشان دقت لازم را داشته باشید.

امتیاز 3.8 (14 مشارکت)
مطالب مرتبط
1 نظر
  1. ناشناس می گوید

    همیشه اسیر مردای متاهل شدم 😢😢😢

نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.