کارهایی که شما را از چشم دیگران می اندازد، عکس نوشته از چشم افتادن

از چشم افتادن

جذاب بودن یک ارزش است و هر کسی دلش می‌خواهد جذاب و مهربان به نظر برسد تا بتواند در جامعه دوستان بیشتری داشته باشد. اما چند عادت و رفتار اشتباه وجود دارد که بدون اینکه خودتان متوجه شوید به صورت ناهشیار، جذابیت را از شما می‌گیرد و باعث از چشم افتادن می شود. با سایت جعبه ابزار ذهنی همراه باشید تا برخی از این رفتارها را که سبب از چشم افتادن می شود به شما معرفی کنیم؛ اگر هر یک از آنها را در خودتان یافتید، فورا آن را کنار بگذارید چرا که اینها ممکن است از چشمان شما بیفتد. بعد از ترک این رفتارها خواهید دید که حلقه‌ی دوستان شما به تدریج بزرگ‌تر می‌شود.

از چشم افتادن

۱. بر زیبایی ظاهری تمرکز می‌کنید و باطن را نمی‌بینید

زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشأ می‌گیرد. ظاهر فیزیکی شما مهم‌ترین ویژگی شما نیست. بعضی از افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، فکر می‌کنند زیبایی ظاهری تنها چیزی است که اهمیت دارد. به آینه نگاه و سعی کنید عمق وجودتان را ببینید. آدمی که در پس سیمای بیرونی شما وجود دارد ممکن است به آن زیبایی که فکر می‌کنید نباشد، پس ظاهربینی را کنار بگذارید و سعی کنید طرز تفکرتان را عوض کنید.

از چشم افتادن

۲. چون دائم در حال رقابت هستید، از چشم می افتید

آیا آدمی هستید که احساس می‌کند باید از همه بهتر باشد و چیزهایی که دارد بیشتر از همه باشد؟ اگر چنین است شما فرد جذابی نیستید. باید بیشتر به دوستان‌تان اهمیت بدهید و برای موفقیت‌های آنها خوشحال باشید. مثلا اگر دوست‌تان بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و ۱۰ پله از نردبان بالا رفت، شما نباید بگویید: «همه‌اش همین؟ من می‌تونم ۳۰ پله بالا برم.» به جای آن او را تشویق کنید و بگویید : «عالیه، بهت افتخار می‌کنم.»

از چشم افتادن

۳. فقط به فکر خودتان هستید و از چشم می افتید

خیلی‌ها بدون اینکه خودشان بدانند این ویژگی را دارند. فقط بر خودشان تمرکز می‌کنند، فقط راجع به خودشان حرف می‌زنند و اهمیتی نمی‌دهند که دیگران چه حرفی برای گفتن دارند. در این حالت فکر می‌کنید خودتان تنها آدمی هستید که اهمیت دارد. اگر این ویژگی‌‌ها در شما وجود دارد، وقتش است خودتان را تغییر دهید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی که فقط به فکر خودش است دوست باشد و به همین دلیل از چشم او می افتید.

از چشم افتادن

۴. دوستان‌تان را دشمن خود می‌دانید، اینها ممکن است از چشمان شما بیفتد

افراد ناخوشایند معمولا با دوستان‌شان در جدال‌ هستند. به جای اینکه با دوستان‌تان همراه شوید و به آنها اهمیت بدهید، دائم به آنها پشت می‌کنید و از پشت به آنها خنجر می‌زنید. اگر می‌خواهید جذاب به نظر برسید باید یاد بگیرید دوستان شما دشمن‌تان نیستند و طرف شما هستند.

۵. همیشه نگرانید که برای دیگران اهمیتی نداشته باشید

اگر این موضوع همیشه برای‌تان دغدغه باشد که چرا دیگران آن‌طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی‌دهند و به آن اندازه‌ای که توقع دارید به شما توجه نمی‌کنند، یک آدم نچسب به تمام معنا هستید. مثلا وقتی دو تا از دوستان‌تان بدون شما بیرون می‌روند، برای آنها واقعا مسئله‌ی مهمی نیست، ولی برای شما هست. با این موضوع کنار بیایید، آنها هنوز دوستان شما هستند، اما زندگی آنها وقتی شما در کنارشان نیستید هم جریان دارد‌.

۶. از چشم می افتید چون رئیس بازی در می‌آورید

در گروه دوستانه همیشه همه به یک اندازه سهم دارند. اگر شما یکی از آن افرادی هستید که همه‌ی تصمیم‌ها را می‌گیرید، احساس می‌کنید دائم باید دستور بدهید و سعی می‌کنید کارهای دیگران را کنترل کنید، باید بدانید این رفتارتان هیچ جذابیتی ندارد.

از چشم افتادن

۷. از چشم افتادن به خاطر عدم صداقت

وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می‌شود یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که به ذهن می‌رسد صداقت است. اغلب افرادی که رفتار ناخوشایندی دارند، معمولا صادق نیستند، درباره‌ی همه چیز دروغ می‌بافند: از کوچک‌ترین سؤالی که از آنها پرسیده می‌شود گرفته تا احساس‌شان درباره‌ی مسائل مختلف. یادتان نرود که همیشه صداقت بهترین سیاست است.

۸. بی ادبی یکی از مهم ترین دلایل از چشم افتادن

اگر فردی هستید که با رفتارها و سخنان بی‌ادبانه یا گستاخانه دوستان‌تان را در جمع خجالت زده می‌کنید، همین حالا این عادت را کنار بگذارید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد اطراف چنین آدمی باشد. همیشه اوقاتی پیش می‌آید که با کسی موافق نیستید یا شاهد صحنه‌ای هستید که برای‌تان خوشایند نیست، ولی این دلیل نمی‌شود به خاطر آن قشقرق به راه بیندازید، چون در این صورت مردم فقط رفتار ناخوشایند شما را می‌بینند و نمی‌توانند اشکال کار را از دیدگاه شما ببینند و به همین سبب باعث از چشم افتادن می شود.

از چشم افتادن

۹. قابل اعتماد نیستید، و به دیگران وابسته‌اید

آیا وقتی دوستان‌تان به کمک شما احتیاج دارند آماده‌ی کمک هستید؟ یا از آن آدم‌هایی هستید که تا دوستی برای درخواست کمک‌ یا راهنمایی به شما زنگ می‌زند، گوشی‌تان گم می‌شود و شارژ تمام می‌کند و…؟ اگر آدمی هستید که نمی‌توان رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه‌ضعف برای شماست. همچنین اگر کسی هستید که دائم از این و آن کمک می‌خواهید، ولی هرگز حاضر به کمک به کسی نیستید، این هم یک نقطه‌ضعف دیگر است که هیچ‌کس نمی‌خواهد در دوستش وجود داشته باشد.

از چشم افتادن

۱۰. همیشه منفی باف هستند و نیمه‌ی خالی لیوان را می‌بینید

بدبینی ویژگی جذابی نیست. اگر دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می‌کنید، سعی کنید دیدگاه‌تان را عوض کنید. هیچ‌کس دلش نمی‌خواهد با آدمی دوست باشد  که به جای لذت بردن از جنبه‌های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه‌های منفی است.

11. غرور بی جا و از چشم افتادن

یکی از علل از چشم افتادن، غرور و تکبر زیادی است. وقتی که شما زا بالا به پایین به بقیه نگاه می کنید، شاید احساس غرور و قدرنت کنید اما در واقع با این کارها شما از چشم بقیه میافتید، سعی کنید دیدی برابری به انسان ها داشته باشید و از موضع قدرت به کسی؛ حتی به کسانی که از شما پایین تر هستند، نگاه نکنید.

12. منفی بافی و بدبینی و از چشم افتادن

وقتی شما مدام به نیمه خالی لیوان نگاه می کنید و قسمت بد ماجرا را می بینید، حس خوبی به اطراف نمی دهید و دیگران را مایوس می کنید. این باعث می شود که شما از چشم بقیه بیافتید و آنها، شما را جدی نگیرند. اطرافیان شما دوست دارند که هم جنبه مثبت و هم جنبه منفی را ببینند و شما با این کار فقط خودتان را تلخ می کنید.

 

امتیاز 3.7 (3 مشارکت)
مطالب مرتبط
نظر دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.